Trasy rowerowe kotlina Kłodzka

Kotlina Kłodzka niewątpliwie jest miejscem magicznym i wyjątkowym. Miejscem, gdzie do dyspozycji mamy wiele ciekawych szlaków turystycznych oraz liczne atrakcje turystyczne. Jeżeli planujecie wypad do Kotliny Kłodzkiej na rowery, to zdecydowanie warto!

Ogólnie Polska może zaoferować bardzo wiele każdemu, kto lubi jeździć po górach na rowerze. Wiele ciekawych wycieczek znajdziecie na stronie https://www.wyprawyrowelove.pl/.

Dlaczego Kotlin Kłodzka jest dobrym kierunkiem? Ponieważ każdy rowerzysta znajdzie tutaj coś dla siebie. W środkowej części dominują płaskie tereny, które otoczone są górami. Do dyspozycji mamy bardzo wiele różnych asfaltowych dróg. Należy jednak mieć na uwadze, że asfalt na nich jest różnej jakości. Możemy trafić na super drogi, jak i również na bardzo złej jakości asfalt.

Co jeszcze oferuje Kotlina Kłodzka? Piękna miasta, bajecznie położone i pełne zabytków. Każde z miast może zaoferować dla turystów coś ciekawego.

Miasta Kotliny Kłodzkiej

 

Bystrzyca Kłodzka

Lądek Zdrój

Kłodzko

Kudowa Zdrój

Lądek Zdrój

Długopole

Trasy rowerowe kotlina KłodzkaUzdrowiska –każdy, kto lubi kameralne zdrojowe klimaty z całą pewnością tutaj się odnajdzie. Kudowa Zdrój, Lądek Zdrój czy też Polanica lub Duszniki. Każda z tych miejscowości może zaoferować bardzo wiele dla rowerzystów. Oprócz malowniczych tras rowerowych możecie regenerować siły w parkach zdrojowych i korzystać z dobrodziejstw wód leczniczych.

Kolejnym miejscem do odwiedzenia jest Park Narodowy Gór Stołowych. Góry te cechują się nietypową budową, są to tak zwane góry płytowe, płaskie jak stół.

Region ten może pochwalić się również wieloma ciekawymi atrakcjami turystycznymi, niekoniecznie związanymi z jazdą na rowerze. Między innymi kopalnie złota  w Złotym Stoku, Zamek w Kamieńcu Ząbkowickim, Twierdza w Kłodzku i wiele więcej. Trudno w jednym miejscu wypisać wszystkie niepowtarzalne atrakcje tych ziem.

Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie.