Supermana Henry'ego Cavilla! Kim jest Henry Cavill, ile ma lat, skąd pochodzi?

Supermana Henry’ego Cavilla! Kim jest Henry Cavill, ile ma lat, skąd pochodzi?

Aktor Henry Cavill ogłosił, że nie zagra w nowym filmie o Supermanie, który zostanie napisany przez Jamesa Gunna, reżysera Strażników Galaktyki i nowego szefa DC Studios.

Według wiadomości w The Guardian, nowy film o Supermanie, napisany przez Jamesa Gunna, zabierze bohatera na inną drogę i skupi się na młodszych latach superbohatera. Stwierdzono, że w filmie na pierwszy plan wysuną się lata Clarka Kenta, kiedy Superman pracował dla gazety Daily Planet.

Henry Cavill, który wciela się w postać Supermana od 2013 roku, nie pojawi się w nowym filmie. Cavill powiedział, że powróci do postaci Supermana, kiedy w październiku opuścił serial Wiedźmin Netflixa.

Cavill ogłosił na swoim koncie na Instagramie, że nie wróci do roli Supermana, mówiąc, że ma „niełatwe wieści”.

Kim jest Henry Cavill, ile ma lat, skąd pochodzi?

Henry Cavill pełne imię i nazwisko Henry William Dalgliesh Cavill (ur. 5 maja 1983 w Jersey) to angielski aktor. Cavill, który zagrał w Hrabia Monte Christo, Gwiezdny pył; W latach 2007-2010 wcielił się w Charlesa Brandona, 1.księcia Suffolk, w serialu Showtime The Tudors. Wcielił się w postać Supermana w filmach Człowiek ze stali i Batman v Superman z 2012 roku w reżyserii Zacka Syndera. Zagrał postać Napoleona Solo w filmie Guy Ritchie z 2015 roku, wyreżyserowanym przez Guya Ritchiego. Zagrał rolę Geralta z Rivian w serialu Wiedźmin, a także zagrał rolę Sherlocka Holmesa w filmie Enola Holmes.

Henry William Dalgliesh Cavill urodził się na wyspie Jersey na Wyspach Normandzkich jako czwarte dziecko w pięcioosobowej rodzinie. Jego matka, Marianne, pracowała w banku. Jego ojciec był maklerem giełdowym. Przez jakiś czas studiował w St.Michael’s Preparatory School, po czym uczęszczał na sesję z internatem w Stowe School. Zaczął brać udział w przedstawieniach szkolnych w St. Michael. Powiedział, że gdyby nie mógł zostać aktorem, albo wstąpiłby do wojska, albo studiował historię starożytnego Egiptu na uniwersytecie. Obecnie w życiu prywatnym ma mężczyznę o imieniu Natalie Viscuso.

Cavill zadebiutował jako Albert Mondego w filmie Kevina Reynoldsa Hrabia Monte Christo z 2002 roku. Po występie w Laguna Dennisa Berry’ego w 2001 roku, wystąpiła gościnnie w programie BBC The Inspector Lynley Mysteries w 2002 roku. Następnie zagrała w filmie telewizyjnym Goodbye Mr.Chips i serialu Midsomer Murders. Zagrał jako drugoplanowy aktor w I Capture the Castle w 2003 roku. Po tym filmie pojawiły się odpowiednio Czerwony Kapturek , Hellraiser: Hellworld , Tristan & Isolde oraz Stardust Sienny Miller . W latach 2007-2010 grał jednego z głównych bohaterów, Charlesa Brandona, najlepszego przyjaciela króla, pierwszego księcia Suffolk, w przebojowym serialu Showtime The Tudors. The Tudors był nominowany do Złotego Globu w 2007 roku i otrzymał nagrodę Emmy w 2008 roku. Entertainment Weekly uznał Cavill za „Najbardziej oszałamiającego księcia”.

Cavill został wybrany do roli Clarka Kenta w filmie Superman Returns, którego zdjęcia rozpoczęto w 2004 roku i wyreżyserował wówczas McG, ale kiedy Bryan Singer został reżyserem, główną rolę otrzymał Brandon Routh. Podczas gdy fani ubiegali się o rolę Cedrika Diggory’ego w Harrym Potterze i Czarze Ognia, było mało prawdopodobne, że zostanie pogardzany z powodu jego cech. Dlatego do tej roli wybrano Roberta Pattinsona. Widząc Cavill w Hrabia Monte Christo, Stephenie Meyer pomyślała, że ​​Cavill dobrze pasuje do roli Edwarda Cullena. Dla niego był „Idealnym Edwardem” Cavillem, ale minęło wiele lat i wydawało się niemożliwe, aby Cavill pojawił się w wieku 17 lat. Dlatego do tej roli wybrano Roberta Pattinsona. Chociaż Cavillowi zaproponowano rolę Carlisle’a Cullena, odmówiła. Cavill dotarł także do finału z Danielem Craigiem, by zostać Bondem w Casino Royal. Chociaż reżyser filmu, Martin Campbell, chciał Cavilla, producenci byli zdania, że ​​starszy Bond byłby lepszy. Cavill był także jedną z dwóch osób rozważanych do roli Batmana w Batman Begins.

Został twarzą reklamową Dunhill w 2008 roku i nakręcił dwie różne reklamy. Również w 2008 roku zagrał w horrorze Joela Schumachera Blood Creek . W 2009 roku zagrał niewielką rolę w filmie Woody’ego Allena „Whatever Works”, który nie został wydany w Turcji. W filmie Nieśmiertelni reżysera Tarsema Singha Cavill zagrał Tezeusza, króla założyciela Grecji. W filmie pojawiła się także Freida Pinto, znana z Mickey Rourke i Slumdog Millionaire. Film został wydany w Stanach Zjednoczonych 11 listopada 2011 roku. W 2011 roku zagrał w The Cold Light of Day z takimi aktorami jak Bruce Wills i Sigourney Weaver, a także w Człowieku ze stali z 2013 roku, wyprodukowanym przez Christophera Nolana. Zagrała w filmie Code Name: UNCLE w 2015 roku. W 2018 roku pojawił się jako czarny charakter w Mission Impossible 6, serii filmów z Tomem Cruisem w roli głównej.