Klimatyzator do biura – jaki wybrać?

Klimatyzator do biura – jaki wybrać?

Klimatyzacja w biurze, to w dzisiejszych czasach absolutnie konieczność. W nowych budynkach instalacja jest standardem i nikt się nad tym nie zastanawia, jest ona już zaprojektowana na etapie budowy. Inaczej sprawa wygląda w przypadku kiedy biuro znajduje się w starym budynku lub kamienicy. Wówczas konieczne jest zamontowanie klimatyzacji. Związane jest z to pewnymi pracami. Dodatkowo również należy dobrać odpowiednie urządzenia. W takich biurowcach stosuje się rozwiązania montując split lub multi split. Klimatyzacja jest niezbędne, zapewnia znacznie większy komfort pracy, a tym samym znacznie większą wydajność pracowników.

Klimatyzator kanałowy

Do dużych biurowców idealnie nadają się klimatyzatory kanałowe. Rozwiązanie to jest ekonomiczne i wydajne. Planuje się je już na poziomie projektu. Kanały od kanalizacji ukryte są w stropach lub ścianach. Zazwyczaj widoczne są tylko elementy doprowadzające chłodne powietrze do pomieszczenia. Potrzebujesz klimatyzacji? Sprawdź ofertę na stronie https://www.duer.pl/klimatyzacja/warszawa/.

Rozwiązanie to jest bardzo dobre, ale ze względów technologicznych jego wykonanie jest możliwe na etapie budowy lub kapitalnego remontu. Później jest już bardzo trudno to wykonać.

Klimatyzator typu split do biura

Klimatyzator do biura – jaki wybrać?

Dobrym rozwiązaniem do biura będą również klimatyzatory typu split. Montowane mogą one być na różne sposoby. Spotykamy między innymi ścienne, kasetonowe oraz podłogowo-sufitowe. Oferujemy montaż takich rozwiązań w dzielnicy Białołęka jak i całej Warszawie.

Zaletą systemu zbudowanego z jednostki i zewnętrznej i wewnętrznej jest atrakcyjny design, duża wydajność i cicha praca. W przypadku biur najczęściej spotykanym rozwiązaniem są klimatyzatory ścienne. Dzięki swoim niewielkim rozmiarom i umiejscowieniu w zazwyczaj niewidocznych miejscach nie przeszkadzają w pracy. Warto również zauważyć, że klimatyzatory tego typu są proste w obsłudze.

Klimatyzacja typu multisplit

Takie rozwiązanie jest szczególnie polecana w sytuacji  braku wystarczająco miejsca do montażu wielu jednostek zewnętrznych. Wówczas jedna jednostka zewnętrzna obsługuje kilka wewnętrznych. Tego typu rozwiązania montujemy np. w dzielnicy Praga na starych kamienicach.

Wybieramy klimatyzator do biura

Wybierając klimatyzacje do biura powinniśmy wziąć pod uwagę kilka elementów. Po pierwsze dobrać odpowiednią moc do metrażu biura. Ważna jest również lokalizacja urządzenia oraz liczba osób przebywających w pomieszczeniu. Pod uwagę należy również wziąć nasłonecznienie pomieszczenia jak i jego wysokość.

Znając te dane możemy wybrać odpowiedniej mocy i wydajności klimatyzator do biura.