Jak ułatwić sobie przeprowadzkę?

Jak ułatwić sobie przeprowadzkę?

Jednym z najważniejszych zadań w przygotowaniach do przeprowadzki jest pakowanie artykułów gospodarstwa domowego. Teraz są bardzo różne techniki pakowania pudełek. Metrans opublikował na swoim blogu wskazówki dotyczące pakowania, które nie tylko ułatwiają przygotowanie do przeprowadzki, ale także prowadzą do szybszej przeprowadzki i rozpakowania bez strat. Co więcej, dzięki tym trikom możesz zaoszczędzić sporo materiału do pakowania, a tym samym pieniędzy. Profesjonalnie zorganizuje wam przeprowadzkę firma https://metrans-wro.pl.

1. Przykryj ubrania workami na śmieci zamiast pakować je do pudełek

Po co wyjmować ubrania z szafy kawałek po kawałku, składać je i pakować do pudełek, skoro można to zrobić o wiele prościej? Wystarczy przykryć wszystkie wiszące ubrania workami na śmieci, zawiązać je na górze wieszaków i gotowe. Teraz możesz po prostu wyjąć ubrania z szafy, włożyć je do samochodu dostawczego i szybko powiesić je z powrotem w szafie w nowym mieszkaniu.

2. zapakować naczynia z pomocą ręczników.

Naczynia muszą być zapakowane w pudła do przeprowadzki, tak samo jak ręczniki. Dlaczego więc nie połączyć ich i nie wykorzystać ręczników jako materiału wypełniającego? W ten sposób oszczędzasz papier do pakowania, folię bąbelkową i miejsce w kartonach. Czy wiesz, że najlepiej jest umieszczać talerze w pudełkach pionowo? Zmniejsza to ryzyko pęknięć.

3. owinąć szkło w skarpetki

Tę samą zasadę możesz zastosować do kieliszków i wazonów. Okulary można cudownie zawinąć w skarpetki. Dla dodatkowej ochrony zalecamy użycie gazet, ręczników lub ubrań pomiędzy okularami jako wyściółki.

 

4. uszczelnić butelki folią

Wiesz, kiedy balsam do rąk lub szampon wycieka z torebki? Z pewnością chcesz tego uniknąć podczas przeprowadzki. Istnieje prosty sposób na dodatkowe zabezpieczenie butelek. Otwórz butelki, przykryj je folią spożywczą i zakręć nakrętki.

 

5. starannie zawijać biżuterię

Jak ułatwić sobie przeprowadzkę?Czy masz dużo kolczyków, naszyjników, pierścionków i bransoletek? Następnie należy je schludnie zapakować. W przypadku cennej biżuterii można użyć wałka do biżuterii. Istnieją jednak również nietypowe triki na pakowanie biżuterii.

Czy wiesz, że możesz uniknąć węzłów w naszyjnikach, wkładając je np. do słomek? W przypadku dłuższych naszyjników można również użyć rolek po papierze toaletowym. Czy pomyślałabyś o tym, żeby użyć puszek po tabletkach do przechowywania biżuterii? Zapakowana w woreczki foliowe biżuteria jest nie tylko idealnie oddzielona od reszty biżuterii, ale również dobrze chroniona.

Folia Cling jest również doskonała do pakowania biżuterii. Połóż kawałek folii samoprzylepnej na stole, następnie połóż biżuterię na jednej połowie folii, na przykład kolczyki, bransoletkę i naszyjnik z kompletu, a teraz przykryj biżuterię drugą połową folii samoprzylepnej i przejedź dłonią po folii samoprzylepnej, aby ją ładnie uszczelnić.

Kolejny super trik, aby utrzymać kolczyki, które należą do siebie: Przełóż je przez przyciski. Zawsze wkładaj jedną parę kolczyków do guzika. Możesz również przełożyć kolczyki przez kawałek cienkiej pianki, a następnie przykleić je z tyłu.

Papier pakowy jest również idealny do pakowania i ochrony biżuterii oddzielnie. Wystarczy zawinąć poszczególne elementy biżuterii w papier i zakleić go taśmą. Na koniec umieść zapakowaną biżuterię w pudełku na biżuterię i owiń ją papierem do pakowania oraz pudełkami do przeprowadzek.

6 Pakowanie książek do walizek

Książki są zazwyczaj najcięższymi przedmiotami, które trzeba spakować. To bardzo pomaga podczas przeprowadzki, jeśli można je toczyć zamiast nosić. Więc używajcie walizek na kółkach do książek i oszczędzajcie plecy podczas przeprowadzki.

 

7. owinąć komody i kredensy folią z tworzywa sztucznego

Owijanie komód i kredensów w folię ochronną ma dwie zalety: Podczas transportu drzwi i szuflady pozostają zamknięte. Przedmioty w szufladach mogą więc pozostać w środku, o ile nie są delikatne. Po drugie, chroni meble przed zarysowaniami, które łatwo mogą się zdarzyć podczas przeprowadzki.

 

8. uporządkować i oznaczyć śruby

Aby uniknąć szukania właściwych śrub podczas ponownego montażu mebli, zaleca się, aby podczas demontażu umieścić śruby z każdego mebla w małych torebkach i oznaczyć je. Ponadto, mogą one być przymocowane do części mebla za pomocą taśmy klejącej. W ten sposób podczas montażu mebli odpowiednie wkręty są zawsze pod ręką.

 

9. sfotografować kable w urządzeniach elektrycznych przed ich zapakowaniem

Po przeprowadzce podłączenie urządzeń elektrycznych może stanowić wyzwanie. Co to był za czerwony kabel? A jaki kabel wchodzi do złącza? Aby uniknąć takich trudności, zaleca się sfotografowanie tylnej części urządzenia przed odłączeniem kabli. Najlepiej jest również przywiązać kable do odpowiedniego urządzenia, aby uniknąć później długiego szukania odpowiednich kabli.

 

10. sortowanie kartonów do przeprowadzki za pomocą kolorowej taśmy

Podczas przeprowadzki pomaga pomocnikom, jeśli pudła są oznakowane. W ten sposób mogą je przenieść prosto do odpowiedniego pokoju w nowym mieszkaniu. Jeszcze bardziej pomocne jest, jeśli pudełka można posortować według kolorów. Aby to zrobić, kup kolorową taśmę i wybierz kolor dla każdego pokoju w nowym domu. Następnie przyklej je do pudełek i opatrz etykietami. W nowym domu możesz przykleić taśmę w tym samym kolorze do drzwi każdego pokoju. W ten sposób osoby przeprowadzające się i pomagające im przyjaciele mogą na pierwszy rzut oka zobaczyć, które pudła należą do którego pomieszczenia.

 

11. zapakować skrzynkę rozruchową

Po przeprowadzce zazwyczaj brakuje czasu i energii, aby od razu rozpakować wszystkie pudła i ustawić wszystkie meble. Są jednak rzeczy, których potrzebujesz na co dzień. Dlatego tak ważne jest, aby w pierwszych dniach przed przeprowadzką pomyśleć o tym, co będzie potrzebne. Spakuj pudełko startowe z tymi rzeczami dla każdego członka rodziny. Pomyśl o torbie toaletowej, piżamie, rzeczach na kolację i śniadanie, ubraniach na drugi dzień, ręcznikach, ważnych dokumentach i lekarstwach. I nie zapomnij: W zestawie powinien znaleźć się również korkociąg. Ponieważ butelka wina, którą kupiłeś, aby wznieść toast po ciężkiej pracy przy przeprowadzce, będzie musiała zostać otwarta. Pamiętaj, aby transportować skrzynkę startową jako ostatnią i najlepiej własnym samochodem. W ten sposób nie zgubi się.

 

12. zrobić porządki przed przeprowadzką

Przeprowadzka to doskonała okazja, aby pozbyć się wszystkich rzeczy, których nie używasz od dłuższego czasu i najprawdopodobniej nie będziesz za nimi tęsknić w przyszłości.

Mamy nadzieję, że te niezwykłe wskazówki dotyczące pakowania pomogą Ci w przeprowadzce.